Faydalı Psikolojik Rahatsızlık ve Aile İçi Dengesizlik

Tutanak

Saygıdeğer Hakim Bey,

Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz.

Şu günlerde askerliğe çağrılacağım. Adim Cafer Keskinbıçak. 24 yaşındayım ve su anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim. Evlendiğim kadının su anda 25 yaşında Düriye isminde bir kızı var. Babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın Ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karimin kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Ayni zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Karım geçen sene benden hamile kaldı ve Kamil adını koyduğumuz bir oğlumuz oldu. Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye\’nin erkek kardeşi ve ayni zamanda babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu. Babamın esi yani üvey kızım Düriye geçen sene Kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adini Arif koydular. Arif de babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de benim torunum oldu. Yani ben de ayni zamanda torunum olan Arif\’in erkek kardeşi oldum. Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum. Ayni zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum. Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye\’nin oğlu Arif2in de büyük babasıyım.

Sayın Hakim Bey, sizden ricam benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.

Zira su anda ben babam Ferit Keskinbıçak\’ın oğlu, babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskin bıçak\’ın büyükbabası, ayni zamanda da babamın torunu olan oğlum Kamil Keskin bıçak\’ın babasıyım. Bu durumda, sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul ayni zamanda askerlik yapamazlar.

Saygılarımla.

Cafer Keskinbıçak

Notu

Adıyaman ili ……………… ilçesi …. Asliye Hukuk Mahkemesi\’nce adli tabiplik raporunda belirtilmiş olan psikolojik rahatsızlıklarından ve aile içindeki dengesizliklerden dolayı Cafer Keskinbıçak\’ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik şubesindeki dosyasına bu şekilde islenmesine karar verilmiştir.

(Anlatılan bu olay, resmi kayıtlardan alınmıştır.)

Leave a Comment