Türklüğü Bitireceğiz

\"\"AKP\’li Bahçekapılı, yeni hedeflerini böyle açıkladı

İktidarın PKK açılımıyla atbaşı götürdüğü \’Türklüğü yok etme planı\’nı, AKP Grup Başkanvekili Ayşenur BAHÇEKAPILI deşifre etti: Anayasayı değiştireceğiz ve vatandaşlıktaki Türklük tanımını kaldıracağız. Yoksa demokratikleşmeyi yapamayız. Vatandaşlık tanımı da değiştirilecek. Herkes kendi etnik kökenini ifade edebilecek ve üst kimlik olarak \”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım\” diyecek. İşte bu, sorunu çözer.

ABD\’nin araştırma diye yayımladığı raporla Türklüğe karşı girişilen alt yapı hazırlığı ortaya çıkmış, gazeteniz YENİÇAĞ gelinmek istenen noktayı 27 Ağustos\’ta bu başlıkla duyurmuştu.

ABD\’nin raporu açılım oldu!

ABD\’de yayımlanan her rapor \”açılım\” olarak Türkiye\’ye dönmeye devam ediyor. Atlantik Düşünce Konseyi\’nin hazırladığı Kürt raporlarından sonra, ABD\’deki Starford Üniversitesi\’nin geçen ağustos ayında yayımladığı araştırmada açılım olarak dönüyor. Üniversitenin \”Türkiye\’de Türkler değil, genlerinde Arap, Slav, Yunan, Yahudi ve Berberilere ait karışık kodlar taşıyan insanlar yaşıyor\” iddiasının ardından, iktidar \”Türklüğü\” Anayasa\’dan çıkarma planları olduğunu itiraf etti. Taraf gezetesinden Neşe DÜZEL\’e konuşan AKP Grup Başkanvekili Ayşenur BAHÇEKAPILI, PKK açılımının anayasa değişikliğiyle sonuçlanacağını ifade etti.

\’Vatandaşlık tanımı değişecek\’

Bahçekapılı, \”Vatandaşlık tanımı da değiştirilecek. Herkes kendi etnik kökenini ifade edebilecek ve üst kimlik olarak \’Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım\’ diyecek\”. Bahçekapılı, bu açıklamalarının ardından Neşe DÜZEL\’in sorusuna \”Yani Vatandaşlıktaki \’Türklük\’ tanımı kalkacak öyle mi?\” sorusuna \”Tabii. Yoksa demokratikleşmeyi yapamazsınız\” diye karşılık verdi. Bahçekapılı\’nın deşifre ettiği \”Türklüğü bitirme planına\” muhalefetten sert tepki geldi. MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet SERDAROĞLU demokratikleşmek için Türklük tanımının ortadan kaldırılmasına yönelik AKP hükümetinin Anayasa değişikliği yapmasını abestle iştigal olarak yorumladı. Serdaroğlu, \”Fazla söze gerek yok. Daha ağır bir ifade varsa onu kullanayım\” dedi.

Leave a Comment