Hukuku Niye Sevmiyorlar?

\"\"\”Mayınlı araziyi el âleme verelim\” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”YÖK kadrolarına kimi istersek, onu alırız\” yönetmeliği çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti.

\”Maaşlı çalışanlar kümesteki yolunacak kazdır, bunların gelir vergisini artıralım\” dediler, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Orman arazileri boş boş duruyor, oralara otel kurulsun\” kararı aldılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Türkler kerizdir, tahvil gelirlerine yüzde 10 stopaj ödesin, yabancılar canımız ciğerimizdir, hiç ödemesin\” uygulaması başlattılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Askeri yargıyı boşver, tanımayız\” düzenlemesi yaptılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Memur ölene kadar çalışsın, çok istiyorsa, öldükten sonra emekli olsun\” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Yabancı gelsin, canı ne kadar çekiyorsa o kadar toprak alsın\” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Herkesin telefonu dinlensin, bu işin denetlemesini, Başbakan kimi görevlendirirse o yapsın\” hükmüne vardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Memur kessin sesini, topluca şikâyet başvurusu yapmaya kalkarlarsa maaşları kesilsin\” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Milli park hikâyedir, çevre raporuna filan gerek yok, nerede altın varsa, orayı siyanürlesinler\” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Çiftçilik belgesi olmuş olmamış hiç önemli değil, ben kafama göre, kime istiyorsam ona tarımsal destek vereyim\” dediler, Anayasa Mahkemesi iptal etti. \”Erkek yapıyorsa çapkınlıktır, kadın yapıyorsa
zinadır
\” yasası çıkardılar, Anayasa Mahkemesi iptal etti.

\”Ahali uyanmadan GDO sokuşturalım\” yönetmeliği çıkardılar, Danıştay durdurdu. \”Kanun benim… İstediğim hâkimin, savcının telefonunu dinlerim\” yönetmeliği çıkardılar, Danıştay durdurdu. \”Devlete ait arazileri canım kime istiyorsa ona tahsis ederim\” dediler, Danıştay durdurdu. \”Enflasyon oranı filan beni ırgalamaz, belediye otobüsüne yüzde 30, yüzde 50, istediğim kadar zam yaparım\” kararı aldılar, Danıştay durdurdu. \”Sınava gerek yoktur, liyakate ben karar veririm, kimi istiyorsam onu milli eğitim müdürü yaparım\” dediler, Danıştay durdurdu. \”İşime gelmeyen, biat etmeyen eczacının sözleşmesini feshederim\” hükmüne vardılar, Danıştay durdurdu. \”Elde avuçta ne varsa sattık zaten, Seydişehir Alüminyum\’u da satalım\” kararı aldılar, Danıştay durdurdu. \”Doktorlar ukalalık yapmasın, alayını taşeron yapalım, mal gibi kiralayalım\” dediler, Danıştay durdurdu. \”Maç başladıktan sonra kuralı değiştirelim, imam hatipler bu seneki sınava farklı katsayıyla girsin\” kararı aldılar, Danıştay durdurdu. \”Tekel\’i şakır şakır yabancıya sattık, bu işçileri ya kapının önüne koyalım ya da köle gibi çalışsınlar\” hükmüne vardılar, Danıştay durdurdu. \”Şeker fabrikalarını da Tekel gibi yabancıya satalım, nasıl olsa işçilerini 4C yaparız\” dediler, Danıştay durdurdu. \”Öyle her yerde içki içilmesin, sarhoş bunlar, karantina bölgeleri yapalım, vebalı gibi orada içsinler\” kararı aldılar, Danıştay durdurdu. \”Özürlülerin ne kadar özürlü olduklarını nüfus cüzdanlarına yazalım, kimliğini gösterdiğinde bilelim ne kadar özürlü olduğunu\” yönetmeliği çıkardılar, Danıştay durdurdu. \”İlköğretim çocuklarına okutmak için, içinde Atatürk\’ün olmadığı Türkçe kitabı\” yaptılar, Danıştay durdurdu.

Örnek çok.

E niye sevsinler ki hukuku?

Leave a Comment