Arap Kaosu İstanbul\’da Tezgahlandı!

\"\"Evet Hükümet, Libya\’daki Türk vatandaşlarının tahliyesi için elinden gelen her şeyi yapıyor. Peki ama bu çaba, AKP iktidarının İslam Dünyası\’ndaki girişimlerini aklar mı?
Bu sütunun okuyucusu, 29 Nisan 2005 tarihinde \”İstanbul\’da Kadife Devrim Toplantısı!\” başlıklı yazıyı hatırlayacaktır.
30 Nisan-1 Mayıs 2005 günlerinde, Topkapı\’daki Eresin Otel\’de \”Uluslararası İslam Dünyası Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı\” düzenlenmişti. Toplantıyı görünürde \”Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı\” düzenlemişti. Arap Basını ise toplantıyı, aslında \”Türk Dışişleri Bakanlığı Büyük Orta Doğu Projesi Genel Koordinatörü\” Ömür Orhun\’un düzenlediğini belirtiyor ve bu konudaki bilgileri Amerikan basınına dayandırıyordu.

Arap basını, toplantıya, İslam ülkelerinde ABD ve ABD tarafından fonlanan sivil toplum kuruluşlarının davet edildiğini duyurmuştu.
Katar\’da yayınlanan Al Şark gazetesi, bu toplantının BOP kapsamında yapıldığını, şayet arkasında Türk Dışişleri Bakanlığı ve İslam Konferansı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu varsa, Türkiye\’nin Arap kamuoyuna bir açıklama yapması gerektiğini yazmıştı.
Al-Nil adlı Mısır gazetesinde yazan Abdullah Hasan Mustafa, toplantının, Ukrayna, Gürcistan ve Kırgızistan\’da hayata geçirilen Soros darbelerinin bir devamı niteliğinde olduğunu belirtmişti.
El Küdüs El Erabi adlı gazete ise Mısır ve Suriye\’deki Müslüman Kardeşler örgütü ve sivil toplum kuruluşları için ABD\’nin 1.1 milyar dolar kaynak ayırdığını ve bu örgütleri kullanarak Arap ülkelerinde darbeler hazırladığını, para ile ilgili haberlerin USA News gazetesinden alındığını da yazmıştı.

Bu gazeteler, Türkiye\’deki toplantının aslında Büyük Orta Doğu projesi kapsamında AKP ile ABD arasında imzalanan gizli bir anlaşmadan kaynaklandığını iddia ediyordu.
Anadolu Ajansı\’nın 16 Mart 2005 tarihli bir haberi, bu iddiaları teyit ediyordu:
\”Dışişleri Bakanlığı Geniş Orta Doğu Girişimi Koordinatörü büyükelçi Ömür Orhun, Işık Üniversitesi ve Demokratik İlkeler Derneği\’nce düzenlenen ‘Büyük Orta Doğu Projesi\’ konulu panelde dış politikada sadece hükümetlerin çabasının yeterli olmadığını, sivil toplum örgütlerinin de katkısının önemli olduğunu söyledi.
Emekli büyükelçi Emre Gönensay da \’Büyük Orta Doğu Projesi\’nde demokrasiyle İslam\’ın birarada yaşayacağı bir model düşünülüyor. Buna en güzel örnek de Türkiye\’ dedi.\”

Daha bitmedi! Katar\’ın başkenti Doha\’da ise 10 Nisan 2005\’te \”ABD-İslam Dünyası Forumu\” düzenlendi. Forum\’da İslamcı gruplara zeytin dalı uzatan ABD, tek şart ileri sürdü: \”Silah yerine siyasi ve demokratik yolla mücadele.\”
26 Haziran 2008\’de kamuoyunu bir defa daha uyardık:
\”Kanadalı gazeteci Mark MacKinnon, 2006 yılında İstanbul\’da Başbakan Tayyip Erdoğan\’ın açılış konuşmasını yaptığı Dünya Demokrasi Hareketi (World Movement for Democracy) adlı kuruluşun amacının, ‘Renkli devrimlerin Orta Doğu\’ya ihraç edilip edilemeyeceğinin görülmesi\’ olduğunu yazdı.
MacKinnon, NED, NDI ve IRI\’nın üst düzey görevlilerinin bu toplantıda bulunduklarını da bildirdi.
Bu ne demektir?
Soros darbeciliğini bütün Orta Doğu\’ya yaymak için AKP destekli bir organizasyon çalışıyor demektir!
Bugün Türkiye\’de darbe karşıtlığı çığırtkanlığı yapanlar, CIA\’nın örgütlediği güdümlü toplum kuruluşlarıdır.
Kimse bu sahtekârlığa aldanmasın!\”

Tunus\’tan başlayıp bütün Kuzey Afrika\’yı saran sözde devrimlerin arkasında ne olduğu konusunda bir şüpheniz kaldı mı?
Görüldüğü gibi bütün veriler bugün yaşanan olaylara harfiyen uygundur!

Leave a Comment