Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olanlar

Çevremde, yeni farkettim ki, bir tane daha bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş bir iki ayaklı daha varmış. Facebook status message bölümüne: \”Tandoğan\’a gitmeyip \’mutlu mesut\’ yaşayanlar acaba İlhan SELÇUK ve gözaltı olayları için neler düşünüyorlar acaba?\” yazmıştım ki ilgili arkadaş balıklama atlamış lafıma. Zaten status message bölümüne \”Tandoğan\’a gitmediği için mutlu mesut\” yazan ilgili sazan arkadaşı ne zamandır atlasın da sazanlansın diye sabırsızlıkla bekliyordum. Sazan balıklama bir uçuş yaparak dört ayak üstüne düştüğünü sanıyor. Ola ki bir ara doğruları görebilir diye kendisinin adını gizliyorum.

Izzy, profilinde yazan Tandogan\’a gitmeyenler ile ilgili lafla ne demek istiyorsun? Sana hesap vermek mi zorundayiz?

Anlayan anlıyor zaten ne demek istediğimi.

Seninle ayni fikirlere mi sahip olmak zorundayiz? Sen birileri senin oy verdigin partinin karsi goruslere sahip partiye oy veriyor diye onune gelen ahlaksiz lafi yazmayi nasil keninde bir hak olarak gorebiliyorsun? (Ampule oy verenin g*** ampul girsin gibi).

Bu bir slogan. Madem o kadar lafı uğraşıp yazamamışsın, bari ben düzelteyim: Ampule oy verenin götüne florasan girsin! Doğru söz buydu. Ayrıca bu bir söz değil, bir grup adıydı. Işıklı aygıtların algısında mı seçici(-geçirgen)lik var, yoksa gerçekten florasan mı düşlüyorsun geceleri bilemiyorum tabi ama seni bir doktora götürmekte büyük fayda var diye düşünüyorum.

Karsi goruste oldugun insanlara senin elestiri hakkin vardir elbet ama kufretme hakkin yoktur ki bundan once de ne kufurler ettin.

Not: Bundan önce olarak kast edilen şey yukarıda düzelttiğim sözdür…

Ne kadar ayip yaptiklarin hic utanmiyor musun kardesim?

Nayır!. Sen memleketi bölmeye çalışan, parçalayıp satan, ona buna peşkeş çeken kişilerin yönettiği bir partiye oy atarsan, üstüne üstlük bir de onları fütursuzca savunursan; ben hem senin gibilerle uğraşanların yanında hiç utanmadan sıkılmadan durur, ayrıca demorasi çatısı altında iki yüzlülükleriniz ile sanal vatansever görüntüleri ardına saklanırsanız, hiç utanmadan sıkılmadan yaptığımı yapmaya devam ederim.

Sen once adam ol da education bilgilerini dogru doldur. Yalan yanlis seyler yazmissin kendi hakkinda. Insanlari kiz tavlamak icin kandiriyorsun.

Not: Hatalı bir bilgim yoktur.

Sen o kufrettigin insanlardan daha mi iyisin bu yaptiklarinla sanki? Ben Tandogan\’a gitmek zorunda degilim ve kimse beni fikirlerimden dolayi kinayamaz. Bu benim anayasal hakkimdir! Biraz adam ol da bari koruyalim diye ugrastigin anayasanin verdigi haklarla catisma.

Ulu Manitu konuştu!. Kimse Tandoğan\’a gitmek zorunda değil elbet. Şunu anlayamayacak kadar kıtsın demek ki: Tandoğan\’a giderek vatanı bölmeye çalışanlara karşı sayın değil de kelle olarak bizler kaç kişi olduğumuzu göstermemiz gerekliydi sadece. Seçim sonuçları hileli dedik, yanıt bile gelmedi (gelemez de); Tayyibaa tayyibaa baksana, kaç kişiyiz saysana dedik (sayılamadık çünkü çoktuk). Keşke ben de orada olsaydım diyenlerimiz elbette vardır, oraya ulaşamadık kalabalık yüzünden diyenler gibi. Geçmiş olsun diyorum sana, çünkü artık Milli Uyanış başladı. Teşekkür ederiz, uyuyan devi itinayla uyandırdınız. Şimdi de oynayın biraz..

Bir daha herhangi bir sekilde gorusmemek uzere…

Son sözleri de bunlardı. Evet, başka anasını alıp da öte getçek (yani meali: mesajı attıktan sonra yanıtını beklemeden blokajı uygulayacak) var mı?:

İzzy listesinden bir AKP\’li daha eksiltti. Es kaza atladığım veya arkasına değişik bişiyler isteyen başka AKP\’li kaldı mı?!..

Leave a Comment