Burcunu Söyle Bana Halini Diyeyim Sana

\"\"Yeni yılda başınıza ne gelecekse Merkür ve Venüs yıldızları yüzünden olacak.. Bütün astrolojik raporları okudum.. Gökyüzündeki çarşıyı karıştıran bu Merkür ve Venüs yıldızları.. Jüpiter\’in, Satürn\’ün koyunlara bir zararı yok..

KEÇİ BURCU

(23 Aralık – 20 Ocak) Arasında doğanları kapsayan bu burca astrologlar \”Oğlak Burcu\” da diyor.. Biz cinsiyet ayırmadığımızdan bu burcun tamamını \”Keçi\”nin manevi şahsiyetinde topladık.. Aile terbiyesi gördüğümüzden \”Azgın Teke\” gibi yakışıksız tabirler de kullanmıyoruz..

Rivayete göre Mars bu burcun gezinme alanına giriyor.. Benim fikrime giren çıkan nedir derseniz, bu Mars\’ın hallerinden mânâ çıkardım.. Şöyle ki bu burcun efradı eğer yetişkinlik çağındaysa keseye zarar.. Kendilerine imaj yapmak için denemedikleri marka kalmayacak.. (Kızım bu burçtan..) Babalarının ocağına incir ağacı dikecekler.. Kızlara kısmet neyim yok.. Oğlanları başlarını derde sokmaya teşne.. Allah haklarında hayırlısı neyse onu yapsın..

KOVA BURCU

(21 Ocak – 19 Şubat) Dünyanın en lüzumsuz burcu.. Gerçi ismini kova gibi bir temizlik gerecinden alması insana ilk bakışta \”yararlılık\” duygusu veriyor ama eğer bir firmanın temizlik elemanıysanız geçerliliği var.. İyi bir burç olsa adına Kova demezlerdi.. Araştırdım, dünyanın ne kadar bilge kişisi, filozof tabiatlısı varsa bu burca girermiş.. Normaldir, bu burcun sakinlerinin elinden bir şey gelmediği için sabah akşam kös kös düşünürler.. 2007\’de bir şey değişmeyecek.. Bu burcun yetişkin erkekleri barlarda ellerinde kadeh, cool takılacaklar.. Diğer oğlanların götürdüklerine bakacaklar.. Bekâr Kova kızlarında şiş, iğne oyası merakı yüksek olduğundan bu yıl sonuna doğru televizyonların üzerine konulan örtülerin değişmesi beklenebilir..

BALIK BURCU

(20 Şubat – 20 Mart) Balık dediğin zaten beyinsiz bir mahlûktur, hafızası yoktur.. Tavası ve ızgarası iyi olur.. Nitekim astrolojik raporlar da bunu doğruluyor.. Duyduğuma göre Merkür yer değiştiriyormuş.. Çarşıdayken karşıya gidiyormuş.. Bu burcun elemanlarına bir haller olması bundan..

Yeni yılda sazanlık beklentisi çok yüksek olduğu için Balık erkeklerine tavsiyem, kendi başına otururken gördüğü her kadının yanına \”Sizinle tanışmış olabilir miyiz?\” deyip sokulmamaları.. Kendilerini nikâh masasında çaresiz bulmak istemiyorlarsa, böyle durumlarda \”Hayırlı işler..\” deyip bir baş selamı ile yetinsinler.. Balık kızları bu yıl şanslı.. Yıldızlar özelikle Boğa ve Aslan burcundaki salak oğlan sayısında patlama olduğunu gösteriyor. Kısmetlerini buradan arasınlar..

KOÇ BURCU

(21 Mart – 20 Nisan) Yeni yıl bu burçtan olanlara müjdeli bir haberle başlıyor.. Yem fiyatları düşecek.. Yıl sonuna kadar \”Kurban Bayramı\” tehlikesi yaşanmayacak.. Bu burcun inadıyla tanınan kadını keçiye rahmet okutur.. Bu özellikleri bilhassa boşanma davalarında görülecek, ayrılmak isteyen kocalarına kan kusturacaklar..

Bu burçtan olup da Merkür ile Venüs\’ün çiftleşme döneminde dünyaya gelen kadınları en tuhaflarıdır.. Üç yüz metre yol yürümezler, hiçbir öneriyi kabul etmezler.. Kafalarının dikine giderler.. (Elimde belge var).

Bu burcun oğlanından iş hayatında hayır gelmez.. At yarışlarına meraklı olurlar, sayısal peşinde koşarlar.. Şanslarına güvendiklerinden meslek edinmezler.. Tutkulu olduklarından maçlarda en fazla tribün dayağını bunlar yer.. Kızlara söylüyorum.. Kısmetiniz bu burcun erkeğinden çıkarsa diğer iki burçtan kefalet getirmezlerse kabul etmeyin.. Oğlanlar ne yerse yesinler..

BOĞA BURCU

(21 Nisan – 20 Mayıs) Adını sığırdan alan bu burca aslında lafım yok.. Bunların hakkından kasabın bıçağı gelir.. Aslında bu burcun dişisine niye \”İnek Burcu\” denilmemiş bilmiyorum..

Bu burcun erkeği para ile özdeşleşmiştir.. Dişisi doğum sonrası bol süt verir.. Anneleri Boğa olan çocuklar gürbüz olur.. Erkek bebekler delikanlılık çağında kalın enseli, bol kıllı görünürler.. Kebaba meraklıdırlar.. Para ile uğraşıp çabuk zengin olurlar ne hikmetse otuzlarına varmadan saçları dökülür.. Hormonlu oldukları buradan anlaşılır..

Kadınları yemeye içmeye meraklıdır.. Çoğunluk 54 beden giyinir. O yüzden moda haberlerini izlemekten nefret ederler.. Yeni yılda hallerinde değişme olmayacak..

Vakitlerinin çoğunu süper marketlerin yiyecek reyonlarında geçirecekler..

Süper marketlerin et reyonlarından nefret etmeleri tek ortak özellikleridir, sebebi anlaşılmamıştır..

İKİZLER BURCU

(21 Mayıs – 21 Haziran) Eski burcum olduğu için söylemiyorum.. En talihsiz burçtur.. Haksız yere aşağılanmış, hakkı yenmiş, iftira edilmiştir.. Bu burcun erkekleri hassas, duygusal olur.. (Temsil ben..) Genellikle yakışıklı, çapkın ve hafif süvaridirler.. Ağızlarından bal damlar.. Neşeli olmaları paranoyak psikiyatırlar tarafından \”Hipomanik\” olarak tarif edilmiştir..

İşin aslı sanıldığı gibi \”kadın meselesi\” değildir.. Diğer burçtan olanlar kendilerini kurtarmak için \”Bakın beterin beteri var..\” siyaseti güdüp hep birlikte bu burca yüklenmişlerdir..

İkizler Burcu, astroloji denilen güzellikler aleminde Hz. Yakup\’un kıskanç oğulları tarafından kör kuyuya atılan Hz. Yusuf\’a benzer..

İkizler Burcu sakinleri diğer burçlara cevap vermiyorsa asaletindendir.. On bir burcu da İkizler\’e kurban ederim.. Oley!

Merkür yıldızı aniden Satürn yıldızının ekili bostanına giriyor, o sırada Jüpiter de yokuş aşağı freni boşa alıyor.. Her insanın kaderi bir yıldıza endeksli olduğundan bunlardan bin bir mânâ çıkıyor.. Bizim de işimiz gücümüz yok..

YENGEÇ BURCU

(22 Haziran – 22 Temmuz) Annemin burcu olduğundan çok severim.. Rahmetlinin hangi yıl, hangi gün doğduğunu kimse bilemedi.. Yaşını küçük göstermek için bütün izleri yok etmişti.. Lakin kendisini Yengeç olarak deklare ederdi.. Yükselen burcunu da bilemedik.. Çünkü doğum tarihini ve saatini vermesi icap ediyordu.. Oysa bunlar derin devlet sırrından daha sıkı korunan bilgilerdi.. Kendisiyle beraber gitti.. Yengeç kadını sıkıdır.. Tıpkı Everbody Loves Raymond dizisindeki anne karakteri gibi.. Teslim alınamazlar.. Erkeklere söylüyorum, bu burçtan bir kadınla evleneceğinize evde annenizle oturun daha iyi.. Hiç değilse ona ikide bir \”Seni seviyorum\” demek zorunda kalmazsınız..

Bu burcun erkekleri, genelde lüzumsuz işlerle uğraştıklarından zararsızdırlar.. Sadece ayda bir saçlarını kestirmek gerekir.. Erkeği gel git akıllı olduğundan fazladan uğraşmak boşunadır. Kendi haline bırakacaksınız.. Yemini, yemeğini eksik etmeyeceksiniz..

ASLAN BURCU

(23 Temmuz – 22 Ağustos) Yeryüzündeki bütün potansiyel megalomanların toplandığı burç budur.. Erkeğinin havasından geçilmez.. Kadını ondan da beterdir.. Yeni yılın bu burç sakinlerinde bir şey değiştirmesini beklemeyin..

Bu burcun erkeklerinin tabiattaki aslandan farkı yataktadır.. Aslan kızışma döneminde günde yüz elli kere çiftleşir.. Aslan Burcu erkeği ise orta yaştayken bile haftada ikiyi, üçü zor bulur.. İşleri biter bitmez de uyurlar.. Buna rağmen dağları devirmiş gibi övünürler..

Cep telefonlarına sinyal müziği indirmeye en meraklı kesim budur.. Buna karşılık teknolojiden en az nasipli erkek türüdür.. Aslan kadını ise fileli çorap giymeyi sever..

Çocukluğunda mahallenin kızları ile ip atlarken karakterleri şekillenir.. Genellikle eğlenceye düşkündürler.. Çapkınlıkları ise rivayet şeklindedir..

Günde üç kez beslenirler, ev yemeklerini severler.. Kısırdı, mantıydı gördüler mi dağılırlar..

BAŞAK BURCU

(23 Ağustos – 22 Eylül) Allah hiçbir erkeği Başak kadını ile terbiye etmesin.. Çok zordur.. Bu burcun kadını için bir marş aransa; içinden \”Laf anlamaz ormancı, çekmiş kafayı..\” sözleri geçen şarkıyı kullanmak gerekirdi..

Her işte titiz ve ayrıntıcıdırlar.. Eğer doğadaki kırkayak diye bilinen tırtıl türünün burcu olsa kırk ayağını da bir pabuca sokmaya çalışırdı.. Bunların hali de budur..

En tehlikeli \”Başak kadını\” bilime meraklı olanlardan çıkar.. Okumuşları eğlenceden uzak durur.. Okumamış Başak kadınlarını düğünlerde yerine zor oturtursunuz.. Sürekli oynamak isterler..

Erkeği koyun gibi munis tabiatlı, ensesine vur lokmasını al türündendir.. İyi koca olurlar, evden çıkmazlar..

Karılarını dini ve milli bayramlarda, Sevgililer Günü\’nde, belli başlı şehirlerimizin düşman işgâlinden kurtuluş günlerinde mutlaka hatırlarlar..

Her kandilde eve susamlı simit getirirler..

TERAZİ BURCU

(23 Eylül – 22 Ekim) Aslında perakende satıcıların ve küçük esnafın burcudur.. Hayal gücü dar astrologlar, terazi simgesinden giderek bu burcu \”dengeli\” ilân etmişlerdir.. Aslı yoktur.. Veya benim tanıdığım bütün saykoların Terazi Burcu\’ndan olması hayatın tuhaf bir cilvesidir..

Bu burcun kadınlarının hayatta hiç dikkat çekmemesi ise ayrı bir olay.. Çevremde bulunan ve \”burç terminolojisi\” kullanmadan iki cümle kuramayan bütün genç kızlara sordum..

Terazi Burcu dediğimde hepsi durakladı.. Bu burcu etkileyen yıldızlar çıplak gözle görünmez.. Astrologlar bunların oradan çıkıp buraya girdiğini hisseder, biz de gazetelerden okuruz..

Terazi erkeğinin filigranlı kâğıt kullanarak sahte para basmaya meyilli olduğunu da eski bir polis emeklisi söyledi.. Bilginin doğruluğunu araştırıyorum..

Bir de kadınlarının güzel yemek yaptığı iddiası var.. Doğruysa evlilik tercihiniz bunlar olsun.. Mutlu olamasanız bile hiç değilse güzel yemek yersiniz..

AKREP BURCU

(23 Ekim – 21 Kasım) Ha Ebu Süfyan\’ın kör kılıcı.. Ha yıldızlar aleminin Akrep Burcu.. Arada fark yok.. Bu burç adını akrep gibi sevecen bir canlıdan aldığı halde nedense insana batar.. Akrep erkeği olarak altı ay ortalıklarda dolaştığımdan biliyorum.. İkizler\’den sonra en çok aşağılandığım burç budur.. Özellikle kadınlar \”Özüm Akreptir..\” dediğimde kıçlarından sokacakmışım gibi irkiliyorlardı.. Bir mânâ veremiyordum.. Meğer burçlar hanesinin en hayırsızı buymuş.. İkizler Burcu\’ndan olanların hiç değilse astrologlar tarafından verilmiş birer \”Yarı deli raporu\” var.. Bu burcu kurtaracak bir şey de yok..

Akrep kadını mı? Haşaratın dişisi erkeği olmaz, muamelesi görür.. İtilir, kakılır.. Onlar da diğer burçlardan olanları sokarak intikam alır..

Bu burçtansanız.. Ya kimliğinizi değiştirin ya da burcunuzu saklayın..

YAY BURCU

(22 Kasım – 21 Aralık) Adamını bulup bu burca geçtiğimden beri rahatım.. Yay Burcu azaları için \”havai, maceraperest, gezmeyi tozmayı sever\” derler.. Belli ki lafın bittiği yere geldiklerinden böyle sallıyorlar.. Kimse ilişmiyor, kimse adam yerine koymuyor..

Bir partide tanıdığınız Yay insanına damdan düşer gibi \”Oynuyorsun tay gibi, g.. atıyorsun yay gibi..\” dediğinizde kızmaz, boş boş bakarak sırıtır..

Bu yılları da \”vur patlasın, çal oynasın\” geçmeye aday.. İyidir iyidir..

Allah astrolojiye kafayı takan cümle kullarına akıl fikir versin.. Haleluya!

Leave a Comment