Rüyada Şampuan Görmek Caiz Mi?

\"\"İlk türbanlı anaokulu öğrencimizden sonra, ilk türbanlı bebeğimiz de doğdu sayın seyirciler…

\”Kuvözdeki bebeğe türban takılır mı kardeşim\” diye itiraz eden doktor, HSYK kararıyla meslekten atıldı… Yargıtay Müftüsü, \”Tabip odalarını HSYK\’ya bağlamakla ne kadar isabetli bi karar verdiğimiz ortaya çıktı\” dedi. Doktorun itiraz başvurusunu değerlendiren Danıştay Müezzini ise, çok konuşursa sadece meslekten değil, içeri de atılabileceğini açıkladı.

RTÜK, siyah-beyaz Türk filmlerindeki başı açık kadın görüntülerinin üstüne türban takılmasını istedi. Montajı mümkün olmayan hallerde, başı açık kadınlar biplenecek.

Sarışın türban modasına, Kadından Sorumlu Bakan Abdülmüttalip Fesli el koydu. Arkeolojik bulgulara göre, Anadolu kadınının sarışın olmadığını belirterek, esmer türban\’ın kültürümüze daha uygun olduğunu söyledi. Örgülü ve kıvırcık türbanların Anayasa Mahkemesi tarafından yasaklandığını hatırlatan Fesli, kumral
türban\’a hoşgörüyle yaklaşabileceklerini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı tarafından Anayasa Mahkemesi Başkanlığı\’na atanan YÖK Başkanı, örgülü ve kıvırcık türban yasağını gazetecilerden öğrendi, henüz haberi olmadığını, ancak, bunun kendi kusuru olduğunu, hükümet söylediğine göre mutlaka doğru olduğunu açıkladı.

(YÖK Başkanı\’ndan boşalan YÖK Başkanlığı\’na, öğretim üyelerine TOKİ\’den ev vaat eden ve bu projesiyle Nobel\’e aday gösterilen rektör adayı getirildi. Elindeki kumanda aletiyle reklamlarda cızzt bızzt havuzlu apartmanlar çizen müteahhit de, TÜBİTAK Başkanı oldu.)

Kültür Bakanı şeyh Sümbül Efendi, Taksim\’deki Atatürk Kültür Merkezi\’nin yerine yapılan Bağlarbaşı Kültür Merkezi\’nin açılış töreninde konuştu… Erkin Koray\’a ait \”Çöz beni arapsaçı\”nın yasaklandığını; Ferhat Göçer\’in ise \”Cenneti değişmem saçının teline\” şeklindeki müstehcen şarkısı nedeniyle, dinden çıktığı için vatandaşlıktan da çıkarıldığını müjdeledi.

AB\’ye uyum çerçevesinde kanunlaşan, motosiklet sürücülerine kask takılması mecburiyeti, bu kanunu bizzat çıkaran Adalet Bakanlığı tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi\’ne götürüldü… Türban üzerine kask takılmasının, türban üzerine peruk takılmasından bi farkı olmadığını hatırlatan bakanlığımız, \”Size uyduk, kanunu çıkardık ama, insan haklarına aykırı\” dedi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de, \”Kafa sizin birader, ne haliniz varsa görün\” cevabını verdi. Söz konusu kanun, kask üzerine türban takılması şeklinde değiştirildi.

Biz olana kadar çoktan Avrupa Birliği üyesi olan Etiyopya, eski vatandaşları Elvan Abeylegesse\’ye türban taktırılması üzerine Türkiye\’ye nota verdi. Yandaş medya, herhangi bir zorlama yapılmadığını, Elvan\’ın kendi isteğiyle türban taktığını manşet yaparak, sordu: \”Etiyopya kim oluyor! Aurelio da takıyor, Alanzinho da takıyor, Brezilya karışıyor mu?\”

CHP\’li kadın milletvekillerinin Meclis çatısı altındaki odalarında, yani kamusal alanda türbanlarını gizli gizli çıkarırken çekilmiş gizli kamera görüntüleri internete düştü… O sırada umrede bulunan CHP genel başkanı, Zemzem Towers\’tan telefon ederek, istifalarını istedi.

Perşembenin gelişidir…

Ve, aslına bakarsanız, her makama doluşan türbancı erkeklerin kafasının içindeki zihniyete aldırmadan, türbanlı kadınların kafasının üstündeki beze takılan kafanın eseridir.

Leave a Comment