Açılım\’ken İyiydi… Şimdi Niye Kaçılım?

\"\"Kürdistan kuruluyor…

Yalaka gazetelerden arıyorlar:
\”Ne düşünüyorsunuz?\”

\”Kiboş\’a sorun\” diyorum.

Haber kanalları zır zır…
\”Canlı yayına çıkar mısınız?\”

\”Kardeşim…
Bizler iki cihanda lekeliyiz.
Ekranlarınızı kirletmeyelim.
Sezen Ak\’suyu çıkarın\” diyorum.

İnanın, sitem veya kinaye değil.
Samimi görüşüm bu…
Açılım\’ı kimle açtıysanız, ona sorun.

Kanaat önderidir…
Nihat Doğan\’a sorun.

Bi dergiden aradılar mesela, demokratik özerklik, iki dil, iki bayrak meselesi hakkında ne söylersiniz… \”Cengiz Kurtoğlu\’ndan dostlar tavernasını söyleyeyim\” dedim. Anlamadık dediler. \”Bülent\’ten ablan kurban olsun sana\’yı söyleyeyim isterseniz\” dedim. Kapattılar.

Niye kapatıyorsunuz…
Açan onlar değil mi?

AKP, Demet Akalın\’a sordu.
Siz niye bize soruyorsunuz?

Yetenek sizsiniz…
Hülya Avşar\’a sorun.

Kafasına ampul takıp mitinge çıkan Hakan Şükür\’e sorun, Hakan Şükür\’e… İçtimaya çağrılınca koşa koşa tekmil vermeye giden Asker Bülent\’e sorun… \”Dar alanda kısa paslaşma, top çevirme zamanı değil, pası isabet ettirme, gol atma zamanı\” demişti başbakanımız… Bu pozisyon gol olur mu? En önde oturan Rıdvan Dilmen\’e sorun. Hatta, madem mevzu federasyon… Referandumu potaya sokup, \”12 Eylül\’de çifte zafer kazanacağız inşallah\” diyen Basketbol Federasyonu Başkanı\’na sorun.

Akil adam mı kalmadı memlekette?
Recep İvedik\’e sorun.

Ezel\’e, Polat Alemdar\’a, Erman Kuzu\’ya niye sormuyorsunuz… Film çevrilmiyor muydu orada? Kameralar yok muydu Dolmabahçe kapısında? Çok gerçekçi rol mü yaptılar yoksa?

Balık Ayhan\’a sorun.
Ahırkapı Roman Orkestrası çalsın.
O söylesin.

Ama illa merak ediyorsanız bu işin nereye varacağını… En başta söyledim, \”Valla çuk yakışıklı adamsın, üstüne tanımam anacım\” diyen, Kiboş\’a sorun.

Hazır umreden de yeni döndü, patlatsın canlı yayında yorumunu: \”Kimbilirrr buu gidişin, dönüşü olacaaak mııı? Kimbiliiiir, kimbiliiir, kimbiliiir, kimbiiilirr!\”

Leave a Comment