Ben Amcamızın Başı Dertte

Hatiliyorsaniz… Sherif Paulson, Mr BEN yardimiyla, BAC in CEO sunu zorlayip, MERRIL LYNCH i zorla aldirtmisti…. Ve o zaman LEHMAN kurban olup, birakildi ve dünya piyasalarda muhazzam bir çöküs basladi…. Bunun en büyük sorumsuzlaklari Ben amcamiz ve Sherif Paulson belirtmistim o zaman..

Iste dün SEC in partonu resmen Sherif Paulsonu ve Mr BEN suçlamakta oldu: siz zorla bu operasyonu yaptirdiniz ve bunun hesabini vermeniz gerekiyor…. Öte yandan tabiki , Mr LEWIS, böylece BAC in hissedarlari , resmen aldatmis oldu , ve bu yüzden haftaya Mr LEWIS in istifa etmesi çok münkün gözüküyor..

Sherif Paulson ise beni tehdit eden Ben amcamiz demesi, Mr BEN çok zor duruma soktu ve hikaye burda durmiyacak gibi gözüküyor… Yani SEC in baskani o kadar kararli ki, bu is in devami gelecek gibi ve devami da, Mr BEN in koltugu tehlikede bulunmasi… \”TO BE CONTINUED…\” (DEVAMI VAR)

Öte yandan bugün TIMOTHY nin \”stress testi\” sitkomun sonuçlari açiklaniyor: dün BLOOMBERG NEWS a göre, bankalari kurtarmak için, 1 Trilyon dolar daha gerekebilir…

Öte yandan ABD hükümeti resmen CHRYSLER konosunda iflas defterini açmak üzere (BLOOMBERG): brokerler artik ayni sonucu GM için bekliyorlar ..

Bilançolara gelince… dün MICROSOFT un, belirtigim gibi, rakamlari kötü çikti… ve ileriyede uyari (warning) yapti… MICROSOFT ile beraber, bilançolarin artik sona geldi diyebiliriz… Geriye kaldi CISCO.. 6 Mayis da….

ÇIN: 5000 TONA KADAR GIDERIZ…

ÇIN resmen, madem kimse uyarimi dinlemiyor ve herkes kafasina göre gidiyor (G20 de hiç bir önlem alinmadi maalesef), ben de, ALTIN daki alimlarimi hizlandircagim diyor ve 5000 ton ALTIN almaya haziriz dedi…

ÇIN IN UYARISINI KIMSE DINLEMIYOR…

Ne yazikki… ÇIN üç kere, ben ABD den artik tahvil piyasasindan korkuyorum dedi ama kimse dinlemiyor… ve ÇIN 4 üncü vitese takarak, hizli sekilde ALTIN a yönelmeye basladi…. Su ana kadar ÇIN 2004 den beri Altin pozisyonu (o zaman 450 tonu vardi) 100% artirdi ve böylece Dünyanin besinci en büyük ALTIN cisi oldu….

MISTER GOLDIE DEN TIMOTHY YE: BURAYA KADAR… MR TIMOTHY

Geçen hafta, belirtigim gibi, ALTIN 850 lara kadar giderse, SAKIN PANIK YAPMAYIN VE \”ELLER YUKARI\” , orda toplayin yazmistim… Iste ALTIN hakikaten 860 \’a kadar gitti, ve ordan muhazzam sekilde, tekrar 912 lere kadar yükselmis oldu bugün…

1. ci Sebebi, ABD de bankalara tekrar el koyma endiseler basliyacak korkusu…. 2.ci sebebi…. ÇIN artik dolardan çikip… sürekli ALTIN a yönelmesi (su an ÇIN in 1000 tonu oldu)… Yani TIMOTHY nin oynadigi sitkomun bitmesiyle beraber (stress testi) ALTIN tekrar gündeme gelebilir…

Fakat asil hareket daha baslamadi…. dedigim gibi ABD de bilanço sezonu bitmesi beklememiz lazim… (Mayis basi)..

Leave a Comment